Śmieszny tort na 18-ste i 40-ste urodziny

Tort to ciasto, które pojawia się na stole jedynie podczas wyjątkowych okazji. Do takich okazji zaliczają się komunie, chrzciny, wesela i inne ważne w naszym życiu święta, które chcemy w jakiś sposób uczcić.

Są święta zwykłe i niezwykłe do tych niezwykłych zalicza się m.in. urodziny 18-ste, ponieważ to wiek, kiedy dziecko wkracza w okres dorosłości, a także urodziny 40-ste, ponieważ wchodzi się wtedy w wiek średni. Jako że są to rocznice przełomowe, warto postarać się o specjalny tort na te okazje.

Tort na 18-ste urodziny

18-ste urodziny to szaleństwo samo w sobie. Tort jest tylko jednym z wielu elementów, które mają uświetniać tę zabawę. Pojawia się na stole zwykle koło północy, zaraz po tym jak solenizant dostanie ostateczną ilość batów lub solenizantka zostanie podrzucona do góry. Tort urodzinowy może mieć przeróżne formy – wszystko zależy od charakteru imprezy, jedni wolą tradycyjne ciasto (podobne do tego, jakie piecze się np. na Dzień Matki), inny z kolei decydują się na prawdziwe szaleństwo, obdarowując swoich znajomych oryginalnymi i zabawnymi tortami.

Tort na 40-ste urodziny

Jako że wiek jest nieco poważniejszy, poważniejsza staje się również impreza. Tort urodzinowy z okazji 40-stych urodzin ma zwykle tradycyjna formę, jedynym urozmaiceniem może być napis, np. „Z okazji 40-stych urodzin”. Oczywiście są odstępstwa od wcześniej przedstawionej reguły. Niektóre osoby decydują się na oryginalne dekoracje tortu, sprawiając, że staje się on nie tyle smakowitym przysmakiem, ale również ozdobom stołu, na którym się znajduje.