Oryginalnie ozdobiony tort na komunię

Komunia coraz częściej zaczyna przypominać małe przyjęcie weselne. Zjeżdża się cała rodzina, solenizantowi wręcza się prezenty, wszyscy śmieją się i ucztują. Przyjęcie komunijne uświetnia tort, na który wszyscy czekają z wielką niecierpliwością (szczególnie dzieci, które uwielbiają ciasta i słodkości).

Tort komunijny zwykle ma jasny, pastelowy kolor lub jest po prostu biały. Jego kształt i dekoracja w całości uzależniona jest od osoby zamawiającej, czyli od mamy albo taty dziecka, które przystąpi do swojej Pierwszej Komunii Świętej. Najpopularniejsze torty komunijne mają kształt otwartej księgi, na której wypisane są uroczyste słowa skierowane do dziecka. Taki tort ozdabiają zwykle czerwone lub białe winogrona oraz lukrowe figurki.

Tort komunijny może mieć też tradycyjny (prostokątny lub owalny) kształt, jego wierzch można wtedy ozdobić lukrowym zdjęciem dziecka pierwszokomunijnego lub jego ulubionymi owocami, np. truskawkami czy brzoskwiniami.

Tort pierwszokomunijny można zamówić w cukierni lub postarać się zrobić samemu. Oczywiście w drugim przypadku sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ trzeba nie tylko kupić odpowiednie składniki, ale także całość upiec i udekorować. Wszystko to wydaje się proste, jednak osoba, która nie ma doświadczenia w pieczeniu ciast, a chciałaby, żeby tort wyglądał naprawdę wyjątkowo, nie powinna brać się za to przedsięwzięcie. Najpierw warto albo poćwiczyć (może na prostszych przepisach), a dopiero później decydować się na pieczenie tortu i to tortu pierwszokomunijnego albo zamówić w cukierni.